Клінічні аспекти застосування рослинних лікарських засобів у лікування ГРВІ

Матвієнко

Ірина Миколаївна
к.м.н., старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини і преморбідних станів) ДУ “Інститут педіатрії, акушерства та гінекологіїім. академіка О.М. Лук’янової НАМН України”
к.м.н., старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини і преморбідних станів) ДУ “Інститут педіатрії, акушерства та гінекологіїім. академіка О.М. Лук’янової НАМН України”

Механізм дії

Механізм дії

Противірусна дія
Впливає на механізм прикріплення вірусів до слизової оболонки, що не дає можливості вірусам проникнути в організм

Механізм дії

Секретомоторна дія
Активізує механізми очищення дихальних шляхів, що поліпшує виведення в’язкого слизу та усуває умови для подальшого розмноження хвороботворних бактерій

Механізм дії

Імуномодулююча дія
Сприяє швидкому пригніченню вірусної інфекції

Механізм дії

Антибактеріальна дія
Запобігає розмноженню бактерій, що вже проникли в організм, перешкоджаючи цим самим розвитку ускладнень
∗ Інформацію наведено згідно з Інструкцією для медичного застосування (ІМЗ) лікарського засобу РЕЗІСТОЛ®, краплі оральні. Інформацію наведено у скороченому вигл яді. Повна інформація викладена у ІМЗ лікарського засобу РЕЗІСТОЛ®, краплі оральні.

Наукові роботи

∗Склад: діюча речовина: 1 г розчину містить пеларгонії коренів екстракт рідкий (Pelargonii radix extractum liquidum) (екстрагенти: етанол 40 % (об./об.), етанол 10 % (об./об.)) (1:8-10) 800 мг; допоміжна речовина: гліцерин 85 %. Показання. Гострі та хронічні інфекції дихальних шляхів і ЛОР-органів (бронхіт, синусит, тонзилярна ангіна, ринофарингіт). Протипоказання. Гіперчутливість до будь-якого інгредієнта препарату, схильність до кровотеч, одночасний прийом лікарських засобів, які уповільнюють процес згортання крові, тяжкі захворювання печінки або нирок (через відсутність достатнього досвіду застосування цього лікарського засобу в подібних випадках). Особливості застосування.Застосування у період вагітності або годування груддю. Через відсутність достатнього досвіду застосування препарату Резістол® вагітним і жінкам, які годують груддю, його не слід застосовувати у період вагітності й годування груддю. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Вплив препарату на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами не вивчався, але слід врахувати, що препарат містить 12 об.% етанолу. Побічні реакції. З боку травного тракту: розлади травного тракту (у тому числі біль у шлунку, печія, нудота, діарея), слабка кровотеча ясен. З боку дихальної системи: слабкі носові кровотечі. З боку шкіри/з боку імунної системи: реакції гіперчутливості (у тому числі висипання на шкірі, кропив’янка, свербіж шкіри і слизових оболонок). У вкрай поодиноких випадках можливі тяжкі реакції гіперчутливості з набряком обличчя, задишкою і зниженням артеріального тиску. З боку гепатобіліарної системи: підвищення показників функції печінки. Причинно-наслідковий зв’язок між підвищенням цих показників і застосуванням препарату не був продемонстрований. Умови зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °C. Виробник. ПАТ «Галичфарм» (Україна, 79024, м. Львів, вул. Опришківська6/8). РЕЗІСТОЛ РОЗЧИН Виробник: АТ «Галичфарм» Реєстраційне посвідчення UA/13789/01/01 необмежений з 21.03.2019 РЕЗІСТОЛ_ТАБ ТАБЛЕТКИ Виробник: АТ «Київмедпрепарат» Реєстраційне посвідчення UA/19107/01/01 з 09.12.2021 по 09.12.2026